Terapia kwiatowa dr Bacha


Zdrowie jest zjawiskiem całościowym, obejmującym wszystkie poziomy naszego systemu energetycznego. Należą do nich aspekty osobowości – myślenie, odczuwanie, działanie i aspekt duszy jako źródło tejże osobowości.

Terapia kwiatowa doktora Bacha jest niezwykłym procesem uzdrawiania, uwzględniającym nas jako całość – osobowość i duszę. Używa fizycznego lub psychicznego objawu jako wskazówki dotyczącej istniejącego zaburzenia i wchodzi dokładnie w owo wrażliwe miejsce przecięcia osobowości i duszy, które poprzez energetyczne osłabienie lub blokady doprowadziło do problematycznych objawów, stosując do tego naturalne, uzdrawiające energie roślin.

Terapia kwiatowa została rozwinięta w latach trzydziestych ubiegłego stulecia przez angielskiego lekarza dr Edwarda Bacha. Cechują ją kompleksowe działanie, prostota stosowania jak również  brak skutków ubocznych oraz konfliktu z innymi formami terapii.

Esencje kwiatowe dr Bacha pomagają przezwyciężyć lęki, brak pewności siebie, nieumiejętność podejmowania decyzji, samotność, uciekanie w przeszłość, nadwrażliwość, despotyzm, depresję, zwątpienie, rezygnację, zgorzknienie, niecierpliwość i wszystkie inne negatywne stany ducha powodujące, że nie czujemy się dobrze zarówno fizycznie, jak i psychicznie.

Transformujący potencjał kwiatowych esencji pomaga nam zmienić słabości w ichClematis przeciwieństwo, poprzez co uczymy się i doświadczamy radości, zaufania, miłości, kształtujemy klarowność, wewnętrzną siłę, odwagę, opanowanie, poczucie rzeczywistości i wiele więcej. Czujemy się jednością ze światem, rozwijamy się i stajemy coraz zdrowsi. Esencje te stosować można także przy problemach fizycznych np. bólach. Ich działanie stwierdza się także, a nawet szczególnie u dzieci, gdyż nie rozwinęły one jeszcze uprzedzeń i ograniczających wzorców myślowych.